Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce a činnost SDH

13. 10. 2008

 

 Akce a činnost SDH v roce 2009

 Akce a činnost SDH v roce 2010

Akce a činnost SDH v roce 2011

Akce a činnost SDH v roce 2012

 Výroční valná hromada

V Sobotu 14.1.2012 se konala výroční valná hromada sboru dobrovolných hasičů Hladké Životice. Schůzi zahájil starosta SDH p. Mikunda J. Přivítáním členů a pozvaných hostů z řad místních složek, SDH Kujavy a zástupců obecního úřadu. Seznámil přítomné s programem výroční schůze a požádal o uctění památky zemřelým kolegům minutou ticha. Následovalo přednesení zpráv starosty SDH, velitele SDH a JSDH,hospodáře a zpráva předsedy kontrolní a revizní komise. Po přečtení těchto zpráv byly ocenění členové našeho zboru a přijetí nového člena paní Marie Schindlerové. Následovala diskuse, do které se přihlásily jak členové tak především hosté. Po diskuzi byla schůze oficiálně ukončena a podávalo se občerstvení s večeří.   

 

 

fotografie0540.jpg

fotografie0538.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 Hasičský ples

Již tradičně pořádá naše sdružení SDH Hladké Životice Hasičský ples,tento rok se uskutečnil v pátek 17.2 2012.Hasiči děkují všem hostům za hojnou účast a těší se na další akce při kterých se budeme setkávat.

muj-fotak-467.jpg

 

 

 

 

 

 Večeře k MDŽ

 

Dne 31.3 2012 se členky našeho sboru dobrovolných hasičů, jako každoročně zúčastnily malého výletu,spojeného se sportovním vyžitím a dobrou večeří.Po loňských zkušenostech se i letos vydaly na svou oslavu do nedalekého města Fulneku.

p3310073.jpg

 

 

 

 

 

 

Stavění máje

Dne 1. května se místní hasiči pustili do stavění máje, protože dle tradice na prvního května už musel stát. Na máj byl použit čerstvě pokácený smrk, aby se dal hladce oloupat. Za pomocí mladých hasičů se zdobil barevnými pentlemi a na vršek byla upevněna vlajka, o který se při kácení bojuje. Pomocí žebříku, hasičských háků a lan se máj vyrovnal, zaklínil a připevnil vzpěry. Práce se zdařila a máj se krásně tyčí uprostřed naší obce. Teď čekat na jeho slavnostní skácení a doufat že nám ho neskácí někdo předčasně.

 

 

Oslava svátku svatého Floriána
 
Již tradičně patří první květnová neděle připomínce památky svatého Floriána – patrona hasičů. V půl jedenácté dopoledne vpochodovala vlajková četa se slavnostním praporem a zástavami následována zástupem hasičů do místního kostela, kde byla sloužena mše za všechny hasiče. Z kostela jsme se odebrali do hasičské zbrojnice, kde bylo připravené bohaté občerstvení. Této vše se zúčastnili také zástupci hasičů z Kujav a Jílovce.

p5060035.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Kácení máje

 Dne 2.6.2012 se u hasičské zbrojnice konalo Kácení máje. Letos byla scénka v podání mladých hasičů, ve které nechyběli hasiči, oheň ani voda. Následovalo skácení máje a nechyběl samozřejmě ani boj o vlajku, na kterou se vrhli všechny děti a následně je čekala sladká odměna. Po dobu celého programu bylo pro děti, ale také dospělé připraveno spousta soutěží a her, kolo štěstí, bohaté občerstvení a také hudba k poslechu a tanci.
Tímto bych chtěla poděkovat všem, kdo se na organizaci Kácení máje podíleli a taky hlavně Vám všem, kteří nás přišli svou návštěvou podpořit.
Děkujeme.

 

 

 

Dětský den
 
V sobotu 16.6.2012 se místní hasiči zúčastnili Dětského dne, kde družstvo mladých hasičů předvedlo vydařený požární útok. Hasiči měli pro děti připravené hasičské soutěže jako stříkání vodou na terč a přetahování hasičské hadice. Všechny soutěžící děti byli odměněny sladkostmi. Děti i rodiče měli možnost prohlédnout si auto a vybavenost místních hasičů.  

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář