Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce jednotky v roce 2010

Akce jednotky v roce 2010

Odborná příprava velitelů a strojníků JSDH obcí – kategorie JPO V

Ve spolupráci s ÚHŠ Janské Koupele se uskutečnily ve dnech 26.- 28. 2. 2010 na hasičské stanici Starý Jičín kurzy k získání odborné způsobilosti velitelů V24 a strojníků S16 pro potřeby jednotek PO kategorie 5 v rámci územního odboru Nový Jičín.Těchto kurzů se zúčastnily tři členové naší jednotky.Na kurzu velitelů Molek Michal a v kurzů strojníků Zahradník František a Šmeidler Jaroslav. 

kurz V-24 velitelù JSDH: 26.02. - 28.02.2010 program
kurz S-16 strojníkù JSDH: 27.02. - 28.02.2010
program

 

 Technická pomoc

Dne 1. 4. 2010 provedla jednotka doplnění nádrže na vodu na místním hřbitově. A umytí chodníků před OB úřadem. Akce byla pojata,jako praktická příprava družstva, s ohledem na vytvoření hadicového vedení od podzemního hydrantu. Zkouška hydrantu a součinnost jednotky.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

                           

 Sportovní příprava

Dne 16.4.2010 se členové jednotky zúčastnily florbalového turnaje, který pořádalo ASPV Hladké Životice  v místním sále. Tento turnaj jsme pojali, jako fyzickou přípravu mužstva.

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 Školení zdravotní příprava 

Dne 19.6.2010 se členové jednotky a členové našeho sboru zúčastnily školení,které bylo zaměřeno na zdravotní přípravu.Přednáška o první pomoci se uskutečnila v hasičské zbrojnici,a přednášejícím byly paní Nikola Mičulková,která pracuje u rychlé zdravotní služby ve Fulneku.Tím to paní Mičulkové děkujeme za odborný výklad a praktické procvičení resuscitace.

dsc00529.jpg

 

 

 

 

 

 Praktický výcvik 

V sobotu 10.7.2010 se členové zásahového družstva zúčastnily praktického výcviku, při kterém se provádělo čištění a čerpání studní. Toto cvičení bylo zaměřeno především na výcvik s elektrocentrálou,ponorným kalovým čerpadlem, výsuvným žebříkem, dále na práci v hloubkách, jištění a sebe jištění hasiče pomocí opasků a lan. Cvičení bylo náročné především pro extrémní klimatické podmínky,které panovaly v tento den (vysoké teploty), proto se muselo dohlížet na pitný režim a předcházet dehydrataci organismu  hasičů a rozkládat fyzické síly.Také musíme poděkovat paní Paprskářové za občerstvení,které nám přichystala.  

dsc00563.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 Školení radiostanice

Dne 29.9.2010 proběhlo školení členů zásahové jednotky, které bylo zaměřeno na spojení u zásahu a komunikaci v jednotce pomocí radiostanic. Školení provedl příslušník HZS Nový Jičín  Radek Novobilský.

dsc00718.jpg

 dsc00719.jpg