Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce a činnost SDH v roce 2010

 Výroční valná hromada 16.1.2010

 Dne 16.1.2010 se konala v naší hasičské budově,Výroční valná hromada SDH. Hladké Životice.

 Úvode této schůze starosta sboru, přivítal členy a hosty z řad spolků které se dostavily na naší výroční valnou hromadu. Pozvání přijali a dostavily se delegáti TJ. Niva, spolku žen (ASPV), a ředitelka místní základní školy. Starosta obce se nedostavil z rodinných důvodů.

Po zahájení a přivítání hostů starostou, nás jednatelka sboru seznámila s programem schůze.    
Následovala správa o činnosti SDH a JSDH, správa o hospodaření našeho sboru, správa kontrolní a revizní rady. Po těchto správách za rok 2009 byl předložen návrh činnosti pro SDH a jednotku SDH na rok 2010. Na této schůzi se volil nový výkonný výbor našeho sboru v kterém, se provedly určité změny, tento výbor byl jednoznačně odhlasován všemi členy a v tomto složení bude pracovat po další volební období.
Po hlasování a schválení výkonného výboru následovalo předání ocenění členům našeho sboru za jejich dlouholetou a záslužnou práci.
Ocenění : Smejkal Jiří         - za dlouholetou práci v jednotce
               Hrubý Vlastimil    - za dlouholetou práci předsedy kontrolní a revizní rady
Tito členové byly ocenění dárkovými koši.
Dále ocenění :   Mikunda Josef            Čestné uznání Krajského sboru hasičů
                        Molek Alois                Čestné uznání Krajského sboru hasičů
                        Molek Josef                Čestné uznání Krajského sboru hasičů
                        Kopecký Jaromír         Medaile svatého Floriana
 
                        Kopecký Stanislav     Titul zasloužilý hasič

 ( Toto je nejvyšší možné vyznamenání, které ho lze dosáhnout, p.Kopecký je jediný člen našeho sboru který vlastní tento titul a oficiálně si ho převzal v r.2009 v Přibyslavi.)

 Dále následovala diskuze,v které se přítomní členové a hosté vyjádřili k činnosti našeho sboru. Po skončení diskuze následoval poslední bod této schůze a tím bylo malé pohoštění,při kterém se podával vepřový řízek, pivo, káva, koláčky atd.  

Obrazek

 

 

 

 

 

Hasičský ples

Dne 12.2.2010 se konal v místním sále Hasičský ples. Sbor dobrovolných hasičů,děkuje všem návštěvníkům této akce za hojnou účast. Poděkování patří také všem pořadatelům, za jejich obětavou práci při přípravě na ples a v jeho průběhu.A v neposlední řadě, také velké díky všem sponzorům, kteří přispěly do plesové tomboly. 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 Obrazek

 Obrazek

 

 

Oslava Sv.Floriána a mše svatá za zemřelé a žijící hasiče 

Dne 2.5.2010 jsme se sešli v místním kostele k uctění památky patrona hasičů Sv,. Floriána azesnulých hasičů. Na začátek mše jsme přišli ve slavnostním průvodu v čele tohoto průvodu se nesl historický prapor našeho sboru spolu s praporem obce a vlajkou sboru dobrovolných hasičů.Byla položena kytice k uctění památky našich zemřelých kolegů. Celá bohoslužba se nesla ve znamení těchto oslav. Po ukončení  mše svaté jsme se opět v zástupu odebraly před kostel a následovně do parčíku vedle obecního úřadu, kde se provedlo společné fotografování. Po pár fotkách do archívu jsme se přesunuli do hasičské zbrojnice, kde bylo připraveno pohoštění - polívka, guláš, koláčky, čepované pivo atd. Na toto posezení byly přizvání také starosta naší obce Jaroslav Petržela a pan děkan Hubert Šula.

 

Obrazek

Obrazek

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

Účast členů SDH na dětském Dnu

Dne 12.6.2010 se uskutečnil v areálu základní školy a mateřské školky v Hladkých Životicích Den dětí. Na této akci se kromě jiných atrakcí a zajímavých her pro děti, účastnily obdobně jako v loňském roce také členové zásahového družstva kteří dětem předvedli svojí výstroj a výzbroj,kterou používají při různých činnostech spojených s prací hasičů. Také jim připravili soutěže zaměřené na hasičskou činnost.Náš sbor také zapůjčil a postavil tři stánky, kde se mohli rodiče s dětmi schovat před slunečními paprsky.

DSC00457.JPG

 

 

 

 

 

 

 

Pohárová soutěž

 V pátek dne 16.7.2010 se konala noční pohárová soutěž v požárním útoku.Pořadatelem této soutěže bylo SDH Stachovice. Trať byla postavena za místní požární zbrojnici a za úplné tmy jen s pomocí světel na soutěžním stroji. Bohužel náš požární útok skončil neklasifikován po velké chybě jednoho útočného proud.

 

 

Dovoz a postavení Májky

  VIDEOObrazek

                                                  

 

Dne 1.5.2010 se po několika letech, kdy jsme stavění májky neprováděli z důvodu zrušení starého výletiště. V naší obci opět  vyrostl bělavý smrk s ověnčeným věncem a špičkou stromu na jehož vrcholku vlaje státní vlajka.Nový máj byl postaven v prostorech areálu TJ NIVA v blízkosti nového kulturního stánku naší obce. Nesmíme pozapomenout poděkovat panu Koláčkovi,za poskytnutí stromu k přípravě této akce. 

 

Obrazek

 

 

                                                                                                                

 

 

Postavení vánočního stromu a vánoční úklid 

Tak jako v loňském roce i letošní rok náš sbor postavil a nazdobil vánoční stromeček. U této příležitosti se provedl úklid před hasičskou zbrojnicí a garáže.

vanocni-stromek-2033.jpg

 

 

 

 

 

 

Tak jako každoročně i letos uspořádal náš sbor pro své členky malou slavnostní večeři k příležitosti MDŽ. Tentokrát naše ženy navštívily restauraci CENTRUM v Suchdole nad Odrou,kde si každá podle své chuti objednali večeři a něco na zahnání žízně a vylepšení dobré nálady.Podle fotografií a videa se tato akce vydařila.

                                                                            

 VIDEO

 

 TOMBOLA 

Obecní úřad - navigační systém, mobilní telefon, vysavač, el.gril, osobní váha
Myslivecké sdružení – ponorný mixér                                                                Sbor dobrovolných hasičů - jízdní kolo, hasicí přístroje, deka, povlečení, sada šroubováků, chlebník  
p. Palacká J. – šampus + křupky
p. Šindelář J. - koupelnová skříňka
Jatky H+H - balík uzenin 2x
Výrobna jednoty - aspiky, koláčky
p. Pavlica V. - žehlička
p. Chovanec R. - sele   na rožeň                                
p. Šlechtitelé - travní směs 8x
p. Svoboda M. – sada nožů se stojanem
p. Krkoška K. – 50 kg brambor 3x
p. Mičulka ml. – 2x balík odkor
p. Kocmich P. - kulmofén
p. Holiš - Metaxa
p. Raníková M. - pivní sklenice, šampus, obal na CD
p. Venglař - balík odkorů 2x
p. Kukol M. – Lanza 8 kg
p. Fusková L. – sada hrnců
p. Divín P. – rybářský prut
p. Mutina I. – dřevěný příborník, kosmetika
p. Liška R. – výroba pozvánek na ples
p. Divínová I. – balení čaje a hrníčku
p. Sklenská - účes v hodnotě 200 kč
Ředitelství silnic a dálnic ČR. - dárková kazeta (víno)
p. Kozár P. – kuchyňská váha
p. Tomšů P. - výrobky Danone
p. Síkora – el. gril, sada nožů, 2x poukaz na mytí vozů
p. Šnajdr K. – poukázka na odběr stavebního materiálu 2x
p. Koláček – 1q šrotu, uzeniny od p. Davida z Pustějova
p. Bechná T. - poukaz na masáže zad a šíje
p. Skýpala H.- dřevěná prkénka
p. Bartoň – osuška, kazeta otvíráků, LED svítilna
p. Stavovčík – hotdokovač
p. Ravčuk – létající balón
p. Šlajter J. – jontový nápoj 2x
Restaurace u Žabáka Skotnice – DVD přehrávač
DOTEX – aku vrtačka, vrtačka, rychlovarná konvice
 
 
 
Poděkování za finanční příspěvek: Zahradnictví Bártek při zakoupení kytiček pro ženy.
 
 
 
Další neméně hodnotné ceny od členů SDH Hladké Životice :
 
Konvice na čaj skleněná, nástěnné hodiny, kartáč na vlasy, digitální promítací hodiny, přenosná dóza na potraviny, čajová dóza, ručníky, odlivky, keramická miska, ponožky, sada nožů, kosmetický balíček, dřevěné prkénko, palička na maso, papírenské zboží, utěrky, ručník + pěna do koupele, 2x osušky, keramika, slivovice s odlivkami, sada nožů, skleněná miska, kávová souprava, prostěradla, solničky, aviváž 5l, šálky s podšálky, košíček- suché plody, konvička se šálkem, kávové hrnky, prací prášek, aviváže 
 
 
 
Děkujeme všem sponzorům a členům za ceny do tomboly.
 
Také vás pozíváme do našeho hasičského baru, kde najdete vše potřebné, pro zlepšení vaší již skvělé nálady.
A kdo by dostal hlad,nebo jen chuť na něco dobrého, tak neváhejte a navštivte náš jídelní koutek.
Pro zaplnění vašich hladových žaludků, a nebo jenom něco malého na zub jsme připravily :
 
Vepřoví řízek, bramborový salát
Kuřecí přírodní, brambor
Hovězí guláš, knedlík
Jednohubky
Zákusky
Koláčky
 

 

Večeře pro členky SDH k příležitosti MDŽ